Еразмус+

це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

Дізнайтесь більше про можливості, запропоновані організаціям та індивідуальним особам з поза меж Європейського Союзу.

http://www.erasmusplus.org.ua/

Загальна мета

Поширення інформації про Програму ЄС ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти та її популяризація, а також посилення впливу міжнародного компоненту Програми через ефективне запровадження освітніх проектів ЕРАЗМУС+ в Україні.

Завдання

Забезпечення допомоги та підтримки Європейській Комісії, Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Представництву ЄС в Україні та національними органам державної влади в запровадженні міжнародної складової Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти. Здійснення моніторингу та забезпечення підтримки щодо запровадження та поширення результатів поточних проектів освітньої Програми ТЕМПУС IV (2007-2013 рр.) в Україні.

Напрями Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти – міжнародний компонент:

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ 1 ( ERASMUS+ КА 1):

  • Кредитна мобільність (колишня Програма ЕРАЗМУС) – координується Національними агентствами держав – учасниць Програми.
  • Ступенева мобільність: спільні магістерські програми (включно з поточними докторськими та магістерськими програмами колишньої Програми ЕРАЗМУС МУНДУС) – координується ЕАСЕА.

 

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 2 ( ERASMUS+ КА 2):

  • Розвиток потенціалу вищої освіти: CBHE (колишня Програма ТЕМПУС).
  • Альянси знань і Стратегічні партнерства.

 

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 3 (ERASMUS+ КА 3):

  • Національна команда експертів з реформування вищої освіти.
  • Діалог між Європейською Комісією та Україною.
  • Дослідження за запитом ЕАСЕА.
  • Регіональні спілки Асоціації випускників ЕРАЗМУС+.

Детальніше про Програму ЕРАЗМУС+:

Очікувані результати:

  • Всебічна обізнаність освітянської громадськості та широкого суспільного загалу щодо можливостей Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти.
  • Якісна консультативна допомога потенційним учасникам, аплікантам і бенефіціарам.
  • Експертна оцінка та консультування для ЕАСЕА і Європейської Комісії щодо проектних заявок на етапі відбору.
  • Моніторинг поточних проектів ЕРАЗМУС+ в Україні та поширення результатів проектів (включаючи діючі проекти Програми ТЕМПУС IV).
  • Забезпечення якісної діяльності Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE) в Україні.
  • Формування, згуртування та підтримка життєдіяльності спільноти Програми ЕРАЗМУС+ у співпраці з Європейською Комісією, Представництвом ЄС в Україні та національними органами державної влади.
  • Поширення інформації про ініціативи ЄС у сфері вищої освіти, їх візуальна презентація та популяризація в Україні.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ГРАНТИ

У цьому розділі розміщено інформацію для пошуку можливостей отримання стипендій на навчання, стажування тощо, індивідуальними особами з України.

Перед тим, як телефонувати, чи приходити в офіс для консультацій, запрошуємо обов’язково прочитати уважно всю інформацію наведену нижче і у розділах Індивідуальні гранти: Кредитна мобільність; Ступенева мобільність.

Звертаємо увагу, подання документів на стипендіальні конкурси Еразмус+, Еразмус Мундус відбуваються не в окремі університети чи країни, а на конкретні навчальні програми.

Конкурси на 2015-2016 навчальний рік завершено у січні 2015 р. нові конкурси буде відкрито в другій половині 2015 р. слідкуйте за новою інформацією з осені 2015 р.

В рамках програми Еразмус+ «Навчальна мобільність» надаватимуться можливості отримання стипендій на навчальну мобільність для студентів, викладачів, науковців, випускників та інших осіб. Стипендії надаватимуться для навчання, стажування, викладання, підвищення кваліфікації тощо. Стипендії бувають короткострокові за обміном (кредитна мобільність) та на повний цикл навчання (ступенева мобільність) для студентів та стипендії для співробітників вищих навчальних закладів. Деталі у відповідних розділах.

Для ознайомлення прослухайте відеопрезентацію про стипендіальні програми Еразмус+: https://www.youtube.com/watch?v=sbECdkOX1y8&feature=youtu.be

Перелік спільних магістерських програм Еразмус Мундус – ступенева мобільність- http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

Перелік спільних докторських програм Еразмус Мундус (до 2017 року) – ступенева мобільність – http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_joint_doctorates_en.php

Перелік програм короткострокових академічних обмінів та стажувань за участі українських ВНЗ – кредитна мобільність в рамках партнерств Еразмус Мундус – http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_2_en.php#fragment-1d

Кожного року перелік програм поповнюватиметься новими спільними програмами Еразмус+.

Запрошуємо уважно вивчити інформацію на сайтах програм та у випадку запитань зв’язуватися безпосередньо з контактними особами в програмах. Всі документи потенційний студент (кандидат) подає самостійно (без посередників) через Інтернет і безкоштовно (якщо інші умови не вказано на сайті відповідної обраної освітньої програми).

Детальний опис напрямів та Рекомендовані кроки щодо подання документів по напрямах описано в розділах Кредитна мобільність; Ступенева мобільність

Відповіді на часті запитання від студентів щодо участі в програмі Еразмус+ http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/doc/students-questions-answers_en.pdf

Перелік ключових визначень для українських студентів, викладачів і інших осіб: Країни в яких буде проходити навчання для стипендіатів з України: 33 Країни-члени програми (Programme Countries): 28 держав-членів ЄС; Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія; країни-кандидати – Туреччина, Македонія. Країни, з яких можуть подаватись на стипендії відповідних конкурсів, серед інших: Країни-партнери програми (Partner Countries): країни Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Косово*; країни Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна (as recognized by International Law); країни Південного середземномор’я: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, територія Палестинської автономії, Сирія, Туніс; Російська Федерація (as recognized by International Law); країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан; країни Латинської Америки; країни Африки, Карибського і Тихоокеанського басейнів (АСР). Навчальна мобільність: переміщення в іншу країну і відповідно в інший вищий(і) навчальний(і) заклад(и) на певний період навчання, стажування, практики, підвищення кваліфікації, викладання тощо. Кредитна (короткострокова) мобільність: мобільність на навчання на окремих курсах (накопичуючи кредити) в ВНЗ країни-члена програми на період від мінімально 3 місяців до максимально 12 місяців. Для стажування/практики – від 2 до 12 місяців. Для викладання від 1 тижня до 2 місяців. Ступенева мобільність: мобільність на навчання за повним курсом навчальної програми, для отримання диплому магістра/ PhD (спільного, подвійного, багатостороннього) у ВНЗ країни-члена програми. Гранти/ стипендії на мобільність: грошова винагорода, що покриває витрати на навчання, проживання, харчування та інші необхідні витрати переможців відповідних конкурсів.

Опис можливостей для індивідуальної академічної мобільності в рамках програми Еразмус+ • для студентів (students): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/study-mobility_en.htm
(в 2014, 2015 рр. ще Еразмус Мундус Action 1 та Action 2: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/available_partnerships.php)
• для стажування, проходження практики (Traineeships): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/traineeships_en.htm
• для викладачів (staff): http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/staff_en.htm
• для науковців: інформація про гранти на мобільність в рамках Марі Складовська-Кюрі Горизонт 2020: http://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/
Інші можливості отримання стипендій для стажування/ навчання в різних державах-членах Європейського Союзу: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/study-in-europe_uk.pdf

Інформація і контакти щодо Польського Еразмусу – ПОСОЛЬСТВО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В УКРАЇНІ: www.kijow.msz.gov.pl; e-mail: , 01901 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 12, тел. (044) 230-07-00; факс (044) 270-63-36 або на сайті Міністерства освіти і науки України.

 

Програма Fulbright Graduate Student Program

Програма Fulbright Graduate Student Program дає змогу українцям одержати стипендію на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.  Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. Грант передбачає оплату навчання в університеті, щомісячну стипендію, медичне страхування та квиток в обидва боки.

Детальна інформація на сайті програми: http://www.fulbright.org.ua/

 

Курси німецької мови у Баварії

Грант покриває плату за навчання, проживання та харчування.

Українські студенти та молоді науковці з базовим знанням німецької мови (щонайменше рівня A2) мають змогу отримати гранти на вивчення німецької мови у літній школі в Баварії.

Пропонуються курси німецької мови усіх рівнів.

Для участі у відборі необхідно надіслати заповнену онлайн-заявку, мотиваційний лист, резюме, підтвердження поточного навчання в університеті, транскрипт з оцінками, підтвердження знання німецької мови.

Детальніша інформація за посиланням:

http://www.uni-r.de/bayhost/english/scholarships/language-courses-in-bavaria/index.html

 

Програми «Всесвітні студії»

Фонд Віктора Пінчука вже приймає заявки від потенційних кандидатів на участь у конкурсному доборі програми «Всесвітні студії». В рамках проекту, спрямованого на формування нового покоління української професійної еліти, переможці конкурсу – талановиті молоді українці віком до 35 років – отримають від Фонду Віктора Пінчука гранти на навчання за магістерськими програмами в провідних світових навчальних закладах, що увійшли до списку 200 кращих університетів світу за рейтингами:  QS та The Times Higher Education.

В першу чергу цього року будуть підтримані заявки тих, хто планує навчання в наступних  галузях:аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія. Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати матимуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Потенційні апліканти на гранти програми «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:

  • бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету;
  • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
  • бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання восени 2014 року;
  • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
  • мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом.

Детальну інформацію стосовно умов участі у конкурсі, необхідних документів та рекомендацій щодо вибору магістерських програм та країн навчання, а також загальні відомості про особливості освіти в цих країна можна дізнатись на сайті програми. «Всесвітні студії»: worldwidestudies.org

Прес-служба Фонду Віктора Пінчука

Тел.: + 380 44 494 11 48, факс: + 380 44 494 11 49

e-mail:

 

Міжнародна літня програма в університеті Джорджа Вашингтона (США)

Університет Джорджа Вашингтона, всесвітньо відомий дослідницький університет, запрошує аспірантів і студентів, щоб провести незабутнє літо в Вашингтоні, округ Колумбія. Університет Джорджа Вашингтона надає унікальну можливість студентам пройти курси за своїм фахом разом зі студентами університету Джорджа Вашингтона та студентами з усього світу. Більше ніж 650 курсів на вибір, а також спеціальні програми з політики США, глобальні гендерні питання, та англійська мова для академічних цілей. Більшість курсів опираються на реальний світовий досвід за допомогою дослідження культурної та інтелектуальної спадщини міста Вашингтон. Перебування включає відвідування: Конгресу, Верховного суду, Смітсонівського музею американського мистецтва, спортивні заходи, міжнародні організації, посольства та багато іншого.

Типи курсів, дати програм, вартість та кінцевий термін можна знайти на сайті: http://summer.gwu.edu/international.

З питаннями звертайтесь за: e-майл

 

Міжнародна програма обміну AIESEC

Повідомляємо,  що розпочалася Міжнародна програма обміну, організатором якої є Міжнародна організація АІЕSЕС.

В рамках Міжнародної програми обміну проводиться набір учасників серед студентів вищих навчальних закладів України за трьома напрямками:

  • культура (для студентів спеціальностей: культурологія, соціологія, етнологія, антропологія, туризм педагогіка, філологія та історія);
  • освіта (для студентів спеціальностей: економіка, педагогіка, маркетинг, фінанси, лінгвістика, соціологія, ІТ);
  • світові проблеми (для студентів спеціальностей; соціологія, психологія, медицина, соціальні науки, міжнародні зв’язки, юридичні).

Метою Міжнародної програми обміну є надання можливості молодим людям розвинути відповідальне лідерство з глобальним мисленням через міжкультурне життєве і робоче середовище.

Проект проходить у 2 етапи: на зимове стажування та на літнє стажування . Тривалість стажування складає від 6 до 8 тижнів.

Більш детально ознайомитися з інформацією щодо програми обміну можна на веб-сайті: www.aiesec.ua, контактна особа: Оксана Катрич (м.т. 095-944-54-33).

 

Програма Марії Кюрі Сьомої рамкової програми ЄС

(Marie Curie International Incoming Fellowships (IIF) Індивідуальні гранти для наукових досліджень.;

Програма Марі Склодовської-Кюрі пропонує багато варіантів для кар’єрного росту наукових співробітників у Європі і за її межами. Передбачено напрямки, які відповідають будь-яким вимогам.

Учасникам програми надається підтримка на усіх ступенях кар’єри, незалежно від національності. Особливу увагу приділяють науковцям, які поєднують академічні дослідження з роботою в компаніях.

Включно з фінансуванням на дослідження, науковці отримують можливість перейняти зарубіжний досвід (включаючи приватний сектор) та закінчити навчання з дисциплінами, корисними для розвитку їх кар’єри.

http://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/

 

Європейське агентство наукового співробітництва (EUREKA)

Фінансування проектів по впровадженню спеціалізованих курсів, пов’язаних з країнами Вишеградської угоди,  до навчальних планів університетів.

 

Програма ТЕМПУС (Trans-European mobility scheme for university studies)

Це програма ЄС, спрямована на модернізацію вищої освіти у країнах-партнерах західно-балкансь кого регіону, Східної Європи, Центральної Азії, Північної Африки та Ближнього Сходу; http://www.tempus.org.ua/uk/tempus.html

 

Дослідницькі гранти від уряду Швейцарії

Уряд Швейцарії виділяє гранти для молодих науковців, які бажають здійснювати наукові дослідження в наукових та освітніх установах Швейцарії.

Спеціальності: всі спеціальності.

Рівень: аспірантура, проведення досліджень.

Розмір гранту: покриття витрат на проживання, медичне страхування, переліт; щомісячна стипендія.

Дедлайн: у грудні щороку.

Джерело: http://www.sbfi.admin.ch/themen/01366/01380/02175/index.html?lang=en