Новини

Змагання відбулися в спортивному комплексі Львівського національного у...
«Європейська ліга професійного розвитку» разом з Економічним Універси...
25 квітня 2023 року відбулася ХІХ Всеукраїнська конференція «Управлінн...
Читати всі новини

Українська академія друкарства – правонаступниця Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, історія якого розпочалася у 1930 році. Саме тоді були об’єднані поліграфічні факультети Київського і Харківського художніх інститутів і створений єдиний вищий навчальний заклад для вишколу кадрів поліграфії і видавничої справи. Урочисте відкриття його відбулося 2-го грудня 1930 року в Харкові. Першим директором інституту став випускник поліграфічного факультетуКиївського художнього інституту М.Г.Шевченко. Серед перших викладачів інституту були професори В.І.Касіян, А.Х.Середа та ін.

1932 року для інституту було збудовано спеціальне приміщення, на базі УПІ відкрито навчально-поліграфічний комбінат.

1935 року відбувся перший випуск спеціалістів видавничої справи та поліграфії. За довоєнні роки інститут підготував близько 400 спеціалістів, серед яких такі відомі працівники галузі, як Ф.П.Азаренко, Г.М.Бабінський, В.Я.Грушин, І.М.Немченко, Ф.С.Савицький, І.М.Сиваш, М.В.Славінський та багато інших.

Із 1945 року відкривається нова сторінка в історії УПІ: інститут переводиться до Львова. Першим директором інституту був призначений к.т.н. Келлер Юліан Станіславович. Випускникам інституту перших повоєнних років були професор, доктор мистецтвознавства Я.П.Запаско, професор, кандидат технічних наук Г.Д.Толстой, визначні керівники в галузі поліграфії і видавничої справи Ю.П.Горелік, С.М.Горбонос, М.І.Бадах, П.В.Карпов, Л.Ю.Куликовський, В.П.Ресенчук та ін.

1959 року на базі навчально-консультаційного пункту було відкрито Київський вечірній факультет, який відіграв значну роль у забезпеченні столиці України висококваліфікованими кадрами для поліграфічних підприємств, видавництв, науково-дослідних установ галузі книжкової торгівлі. У 1989 році Київський вечірній факультет реорганізовано в поліграфічний факультет Київського політехнічного інституту.

1962 року створено загальнотехнічний факультет інституту у м. Хмельницькому, який у 1966 році був реорганізований у Хмельницький філіал УПІ. Згодом на базі цього філіалу був організований Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування, з якого виріс сьогоднішній Технологічний університет Поділля.

Від 1952 до 1973 р. ректором УПІ працював заслужений працівниквищої школи України Володимир Григорович Шпіца.

У 1973 – 1989 роках. УПІ очолював професор, к. т. н., відомий спеціаліст у галузі автоматизації і комплексної механізації процесів поліграфічного виробництва Григорій Денисович Толстой. За час його роботи на посаді ректора було здійснено будівництво першої черги нового інститутського комплексу на вул. Підголоско, розпочалося докорінне оновлення матеріально-технічної бази, зокрема, широке впровадження у навчальний процес електронної техніки.

24 жовтня 1989 р. ректором інституту було обрано тодішнього декана технологічного факультету к.т.н. Степана Миколайовича Гунька. Під його керівництвом було створено 6 нових кафедр та відкрито ряд нових спеціальностей і спеціалізацій, розширився парк електронно-обчислювальної та сучасної поліграфічної техніки.

30 червня 1994 р. на базі УПІ створена Українська академія друкарства – вищий навчальний заклад 4-го рівня акредитації.

У 1997 році до УАД окремим структурним підрозділом ввійшов Поліграфічний технікум, який очолив к.т.н., доц. Б.В. Дурняк.

8 червня 2000 року в м. Сімферополі, на базі видавництва «Таврида» було створено Кримський навчально-консультативний центр УАД, який очолив І.І. Турський. Необхідність вирішення питань важливих для успішного функціонування і розвитку сучасних поліграфічних технологій в Україні зумовили реорганізацію центру у Кримський інститут інформаційно-поліграфічних технологій.

7 квітня 2003 року Українську академію друкарства очолив доктор технічних наук, професор Дурняк Богдан Васильович. З його приходом було здійснено реорганізацію усієї структури навчального закладу, до складу якого увійшли Кримський інститут інформаційно-поліграфічних технологій та Поліграфічний технікум (з 2008 року – коледж; м. Львів), створено Видавництво УАД, відділ міжнародних зв’язків, відділ інформаційного забезпечення, навчально-демонстраційний центр «Гейдельберг», реорганізовано навчально-виробничу друкарню, а до навчально-науково-виробничого комплексу «Поліграфіст» увійшли нові наукові та виробничі організації. Відкрито нові напрями та спеціалізації, значно зросла кількість студентів, що навчаються в УАД.

2004 рік – кафедра технології матеріалів та поліграфічного машинобудування відзначила свій 40-річний ювілей. За час своєї діяльності вивчили понад півтори тисячі висококваліфікованих спеціалістів для видавничо-поліграфічного комплексу. Захищено багато докторських дисертацій, отримано понад 30 авторських свідоцтв на винаходи.

У 2005 році відбулося урочисте святкування 75-річчя Української академії друкарства у Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Високоповажні гості – представники Міністерства освіти і науки України, Державного комітету з телебачення і радіомовлення, органів місцевого самоврядування, колеги з Польщі, Росії, Литви, Німеччини, Бельгії, Китаю та Туркменістану відзначили визначну роль УАД у формуванні фахівців видавничого-поліграфічного комплексу України та інших країн світу.

Вперше в історії України в рамках святкування 75-річчя заснування Української академії друкарства у Львові було проведено 36 науково-практичну конференцію Міжнародної асоціації поліграфічних навчальних закладів світу.

На базі УАД 9 листопада 2005 року відбулося 45 ювілейне засідання науково-методичної бібліотечної комісії Міністерства освіти і науки України. Членами комісії є представники 30 обласних центрів нашої держави, які обіймають посади директорів провідних наукових бібліотек вищих навчальних закладів України і одночасно – директорів зональних та обласних науково-методичних об’єднань бібліотек ВНЗ. Головним завданням засідання була розробка документів, які регламентують усі напрямки бібліотечної роботи.

18 травня 2005 року в УАД відбулося урочисте відкриття Кабінету книги. Експозиція кабінету охоплює понад 1000 найменувань книжкової продукції сучасних видавництв України, які демонструють кращі зразки видань різних видів літератури. Фонди кабінету використовуються для унаочнення навчального процесу, стимулюють наукову роботу студентів з асортиментно-типологічних проблем, маркетингу видавничої справи. Для підвищення ефективності роботи з фондами кабінету використовується автоматизована торгово-навігаційна система BookNet-Navigator.

2005 рік – багатий на ювілеї. «Круглі» дати відзначили наша alma mater Українська академія друкарства та Поліграфічний технікум УАД. І вже, коли стихли гучні святкування, хочеться згадати ще про один ювілей: газеті колективу УАД «Поліграфіст» – 55 років. До речі, у друкованому та електронному варіанті цієї газети, можна прочитати про усі події, що відбуваються в УАД, відповідно дізнатися більше про історію нашого ВНЗ.

7 лютого 2006 року ректору УАД Богдану Дурняку присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Професорів УАД Петра Топольницького, Романа Мервінського, Миколу Луцківа нагородили Почесними грамотами Кабінету Міністрів України. Професор Зеновія Холод отримала Подяку Кабінету Міністрів України.

2006 рік – кафедра інженерної механіки, створена на основі двох загальноінженерних кафедр – деталей машин і нарисної геометрії та машинобудівного креслення – цього року святкує своє 60-річчя. За 60 років тисячі студентів отримали фундаментальні знання з основ інженерної діяльності, навчилися опановувати секрети комп’ютерної графіки. Студенти кафедри здобувають призові місця на Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах і наукових конференціях. Кафедра стала одним із лідерів запровадження комп’ютерних технологій у навчальний процес в Україні.

18 – 19 грудня 2006 року відбулася Перша Міжнародна науково-практична конференція студентів, магістрантів, аспірантів «Квалілогія книги». Організаторами були Українська академія друкарства (а саме – кафедра технології друкованих видань і паковань), Клуб львівських поліграфістів, ЛОО Всеукраїнського педагогічного товариства ім. Г. Ващенка.

2006 року з ініціативи наукової молоді Української академії друкарства у нашому навчальному закладі створено Раду молодих учених та спеціалістів (РМУС) – громадське об’єднання, метою якого є сприяння вирішенню наукових проблем і захисту інтересів молодих учених та спеціалістів.

26 березня 2005 року Українська академія друкарства була нагороджена бронзовою медаллю на восьмій міжнародній виставці навчальних закладів “СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ – 2005”.

17 лютого 2007 року Українська академія друкарства була нагороджена бронзовою медаллю на десятій міжнародній виставці навчальних закладів “СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ – 2007” у номінації “Інтеграція науки і освіти у вищому навчальному закладі”.

15 – 17 лютого 2006 року на ІХ міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2006». Українській академії друкарства присвоєно почесне звання «Лідер сучасної освіти»

17 лютого 2007 року Українська академія друкарства була удостоєнна почесного звання “ЛІДЕР СУЧАСНОЇ ОСВІТИ” “За багаторічну науково-педагогічну діяльність по інноваційному розвитку освіти України” на десятій міжнародній виставці навчальних закладів “СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ – 2007”.

2010 року академію нагороджено п’ятьма золотими медалями у різних номінаціях та надано почесне звання «Лідер сучасної освіти».

У відкритому міському конкурсі «Львів-2012» на кращу емблему майбутньої футбольної першості «Євро-2012» перемогла магістрантка Української академії друкарства Наталія Явровська.

Українська академія друкарства упродовж 19-20 вересня 2013 року організувала Міжнародний форум поліграфістів та вищих навчальних закладів, які готують фахівців для видавничо-поліграфічної галузі (InPEQ). У форумі взяли участь провідні фірми в галузі поліграфічного машинобудування і технологій з Німеччини, Австрії, Фінляндії, Швейцарії, зокрема Man Roland, Muller Martini, Canon Europe, Procemex та інші. Також участь у заході взяли ВНЗ з Польщі, Росії, Греції, Хорватії, Болгарії, Словенії, Румунії, Сербії та інших країн.

 

20-21 вересня 2017 року в Українській академії друкарства  відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Пакувальна індустрія», присвячена технічним рішенням у рамках ініціативи Save Food, у якій взяли участь 85 фахівців, які представляли 55 компаній та організацій з 5 країн, та  ЗВО України, Литви, Латвії та Польщі.

17 листопада 2017 року відбулась Урочиста академія з нагоди 100-літття кафедри графічного дизайну та мистецтва книги Української академії друкарства.

15 травня 2018 року в Українській академії друкарства відкрито інформаційний центр. Функціонування студентського інформаційного простору дає можливість корисно і в комфортних умовах працювати та відпочивати студентам. 

10 жовтня 2018 року в Українській академії друкарства  відбулася Міжнародна конференція із проблем розвитку видавничо–поліграфічної та пакувальної галузей у Європі «International packaging conference», у якій взяли участь понад 150 представників ЗВО поліграфічного спрямування та провідних компаній  у сфері поліграфії і виробництва упаковки із Польщі, України, Німеччини, Словаччини, Італії, Чехії, Португалії, Нідерландів, Індії.

17 жовтня 2018 року в Українській академії друкарства  відбулася ІІІ міжнародна конференція «Поліграфічні, мультимедійні та Web-технології», у якій взяли участь представники України, Польщі, Литви та Мексики

 6 листопада 2018 року розпочала роботу XXII Міжнародна мистецька виставка «Осінній салон -2018»,  на якій експоновано роботи студентів кафедри книжкової та станкової графіки та кафедри графічного дизайну  та мистецтва книги Української академії друкарства. У конференції взяли участь митці з України, Польщі, Грузії, Німеччини, Нідерландів.

23 листопада 2018 року в Українській академії друкарства поведена Міжнародна конференція «Сучасні проблеми консервації і реставрації пам’яток мистецтва та писемної культури на пергаментній і паперовій основах»

18 вересня 2019 року в Українській академії друкарства відбулася презентація результатів українсько–китайського проекту «Культурні індустрії Китаю», участь у якому брала академії друкарства.

23 листопада 2019 р. в Українській академії друкарства створено «Артпростір» (Art Space) для розвитку мистецьких здібностей, власних творчих ідей, де відбуватимуться персональні виставки, перформанси, відкриті зустрічі з митцями. 

27 травня 2019 р. Вчена рада академії присвоїла звання Почесного доктора Української академії друкарства відомому польському підприємцю в галузі поліграфії, вченому Циманеку Янушу Стефану.

 

17 квітня 2019 р. в Українській академії друкарства відкрили Media Coworking Space-простір нетипових рішень для креативних людей. Основна ідея - створення середовища для втілення студентських ініціатив, навчання та самовдосконалення.

 

27 листопада 2019 р. в Українській академії друкарства відбулася науково-практична конференція «Сучасні інформаційні війни: загрози, проблеми, протидія».

27 лютого 2020 р. у стінах Української академії друкарства відбулося освячення оновленої каплиці.