17 листопада на кафедрі книжкової та станкової графіки УАД, що на вул. Личаківська, 3, усі охочі змогли взяти участь в екскурсії та на власні очі побачити в дії унікальні офортні станки.

Туристи, екскурсоводи та представники туристичних фірм змогли не лише побачити раритетне обладнання, яким користувалися графіки ще у ХІХ ст., а й послухати цікаву історію місця де представлена експозиція офортних станків, адже саме у цій будівлі у XVIII ст. з’явилася перша львівська друкарня братів Піллерів. Також гості змогли ознайомитись із постійною виставкою студентських робіт, викладачів, заслужених діячів мистецтв та народних художників України (Сергія Іванова, Юрія Чаришнікова, Олега Денисенка, Сергія Храпова, Костянтина Калиновича та інших).

Одразу після екскурсії у графічний майстерні кафедри був проведений майстер-клас за участі студентів УАД. Охочі змогли власноруч на унікальних графічних станках зробити собі на згадку відбитки заздалегідь підготовлених творів майстрів кафедри. У ході майстер-класу було представлено декілька методів створення грав’юри: лінорит, монотопія, офорт.

Екскурсія та майстер-класи, які провели викладачі та студенти кафедри Книжкової та станкової графіки, стали першим кроком у співпраці між Українською академією друкарства та Управлінням туризму Львівської міської ради. У наслідок цієї співпраці найближчим часом на туристичному маршруті старовинного Львова з’явиться ще одне історичне місце відкрите для широкого загалу.

Унікальний майстер-клас на кафедрі Книжкової та станкової графіки