20 жовтня у конференц-залі Української академії друкарства відбулась зустріч із керівником Управління видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України, заслуженим діячем мистецтв України, талановитим письменником, дослідником-фольклористом Олексієм Кононенком.

Зустріч зініціювали проректор з НПР Ярослав Угрин, декан факультету ЕОКС Леся Стеців та ректор Богдан Дурняк, який і представив Олексія Кононенка присутнім та звернувся до них зі вступним словом.

Зустріч студентів із Олексієм Кононенком

Відомий письменник, поет-пісняр із легкістю завоював увагу слухачів, розповів про свою долю, поділився з молодими людьми таємницями творчих успіхів. На його думку, найзапеклішим ворогом будь-якого письменника є лінь, а найкращим супутником – великий обсяг прочитаної літератури.

Олексій Кононенко – неймовірна й багатогранна особистість. Йому вдалося зворушити аудиторію своєю чуттєвою поезією зі збірки «Щоденник чоловіка на межі сторіч»; розважити кумедними детективними історіями із книги «Месник», підняти настрій історією створення збірника анекдотів «Ні пуху, ні луски» та заінтригувати томом «Українська міфологія та культурна спадщина». Автор переконаний у тому, що сучасна книга повинна бути оптимістичною, а не похмурою, і чудовим підтвердженням цього кредо є його твори, які наповнені світлом та радістю.

На завершення зустрічі автор відповів на низку запитань, які були поставлені слухачами. І як до літератора (щодо порад молодим авторам), і як до керівника Управління видавничої справи і преси (найбільше студентів цікавила проблема якості книг, які видаються на замовлення держави за прогрмою «Українська книга»). Директор департаменту видавничої справи і преси детально розповів про принцип відбору книг на держзамовлення, а також висловив свою думку щодо переваг та недоліків  подібної системи.

Як друг Української академії друкарства, письменник із великим задоволенням поповнив бібліотеку нашого вишу своїми творами, які тепер зможуть прочитати усі студенти УАД.